Descripció dels productes
Els nostres Avantatges
1. Alta-Força de temperatura
La nostra canonada d'aliatge de Chrome Moly manté una excel·lent resistència a la fluència i una gran resistència a temperatures superiors als 600 graus, la qual cosa la fa ideal per a canonades de vapor sobreescalfades, tubs de reformador i capçals de calderes.
2. Control de qualitat
Les nostres canonades se sotmeten a proves d'ultrasons i corrents de Foucault per garantir una integritat estructural perfecta i eliminar els riscos de fuites en entorns d'alta-pressió. A més, les nostres canonades se sotmeten a un procés complet, que inclou perforació, laminació, tractament tèrmic i redreçament, garantint que les toleràncies dimensionals compleixin les especificacions estàndard i una rectitud inferior o igual a 1,0 mm/m.
3. Tramitació secundària
La nostra canonada d'aliatge de Chrome Moly es lliura en estat normalitzat i temperat, facilitant la flexió i la formació. Les proves de duresa Rockwell garanteixen l'eficàcia del tractament tèrmic posterior a la-soldadura i la uniformitat del material.
àrees d'aplicació
- Indústria elèctrica: Sobreescalfadors, reescalfadors, línies principals de vapor i canonades de connexió per a calderes de centrals elèctriques.
- Plantes petroquímiques: serveis d'hidrogen, transport de fluids a -alta temperatura i intercanviadors de calor.
- Indústria del petroli i del gas: sistemes de canonades d'alta pressió-.
- Fabricació de calderes: tubs de superfície de calefacció, economitzadors, capçaleres i línies de vapor per a calderes d'alta-pressió.
Composició química
| Element | C | Mn | Si | P (màx.) | S (màx.) | Cr | Mo |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| P1 | 0.10–0.20 | 0.30–0.80 | 0.10–0.50 | 0.025 | 0.025 | 0.44–0.65 | 0.44–0.65 |
| P9 | 0.15 | 0.30–0.60 | 0.25–1.00 | 0.025 | 0.025 | 8.00–10.00 | 0.90–1.10 |
| P11 | 0.05–0.15 | 0.30–0.60 | 0.50–1.00 | 0.025 | 0.025 | 1.00–1.50 | 0.44–0.65 |
| P91 | 0.08–0.12 | 0.30–0.60 | 0.20–0.50 | 0.020 | 0.010 | 8.00–9.50 | 0.85–1.05 |
Propietats mecàniques
| Propietat | Resistència a la tracció (MPa) | Límit de rendiment (MPa) | Elongació (%) | Duresa (HB) |
| P1 | 415 | 205 | 30 | 163 |
| P9 | 585 | 380 | 20 | 190 |
| P11 | 415 | 205 | 30 | 163 |
| P91 | 585 | 415 | 20 | 250 |
Possibles qualificacions alternatives
| Graus Alternatius | Raons |
| ASTM A106 Grau C | Un acer al carboni adequat per a serveis de baixa-temperatura o no-crítics on no es requereix l'aliatge de Cr-Mo. |
| ASTM A213 T9 | Composició química equivalent a P9, s'utilitza principalment per a tubs de calderes i sobreescalfadors. |
| ASTM A335 P92 | Ofereix una resistència millorada i una resistència a la fluència, el que el fa adequat per a aplicacions superiors a 600 graus. |
Mostra de productes


Equips de prova



Equipament de fàbrica

Equip de decapat


Paquet de productes

Etiquetes populars: Tub d'aliatge de crom moli, Xina, proveïdors, fabricants, fàbrica, personalitzat, a l'engròs, preu, OEM, molí, productor, a la venda














