Descripció dels productes
Els tubs d'acer cromoli estan fabricats amb materials d'alta-qualitat, com ara 4130 i 4140. AISI 4130 i AISI 4140 són els graus d'acer al crom-molibdè més utilitzats en aplicacions de maquinària d'enginyeria.
Els nostres tubs de crom-molibdè 4130 es forgen a temperatures entre 950 graus i 1230 graus i presenten excel·lents propietats mecàniques tant a temperatures ambient com a altes. També tenen un baix contingut de carboni, cosa que els fa fàcils de soldar, i una excel·lent mecanització, facilitant el plegat, la soldadura, la perforació i altres processaments.
4140 té una mecanització i soldabilitat més pobres, que requereix un preescalfament abans de la soldadura i un tractament tèrmic després de la soldadura. No obstant això, 4140 té una resistència superior-a alta temperatura, romanent ininterrompuda durant 2000 hores a 600 graus .
Especificacions del producte
| Normes | ASTM A519 |
| Graus d'acer | 1010 1012 1015 1016 1017 1018 1019 1020 1021 1022 1025 1026 1030 1035 1040 1045 1050 1518 1524 1541 1330 4130 4137 4140 |
| Normes equivalents | CA 10297-1 25CrMo4 / 34CrMo4 / 42CrMo4; DIN 1.7218 / 1.7225; JIS SCM415 / SCM420; GB 30CrMo / 42CrMo |
| Diàmetre exterior (OD) | 6 mm - 323 mm (0,24 polzades - 12,7 polzades) |
| Gruix de paret (WT) | 1 mm - 40 mm (0,04 polzades - 1,57 polzades) |
| Longitud | 4-12 m, o personalitzable |
| Tractament superficial | Superfície negra |
| Procés de producció | Estirat en fred |
| Condició | Recuit, normalitzat, temperat i temperat (Q&T), alleujat de l'estrès |
Serveis personalitzats
- TORICH admet serveis de personalització de tolerància de precisió i ofereix mides personalitzades no-estàndards. Oferim serveis de tall-longituds amb un rang d'error de ±1 mm.
- Oferim serveis de bisellat i plegat en forma de V-, U- i en forma de X-; per als components hidràulics, donem suport a l'envasat i el coll.
- Oferim tractaments superficials com ara l'acabat negre, el decapat, l'oli, el fosfatat, el sorra i el recobriment a prova d'oxidació-, i podem realitzar un polit intern.
Composició química
| Grau | C (%) | Mn (%) | P (%) Màx | S (%) Màx | Si (%) | Cr (%) | Mo (%) |
| 4130 | 0.28–0.33 | 0.40–0.60 | 0.035 | 0.040 | 0.15–0.35 | 0.80–1.10 | 0.15–0.25 |
| 4140 | 0.38–0.43 | 0.75–1.00 | 0.035 | 0.040 | 0.15–0.35 | 0.80–1.10 | 0.15–0.25 |
Propietats mecàniques
| Propietat | Condició | Resistència a la tracció (MPa) | Límit de rendiment (MPa) | Elongació (%) | Duresa (HB) |
| 4130 | Normalitzat | 560–670 | Major o igual a 460 | Major o igual a 21 | 143–197 |
| 4140 | Q&T | 850–1000 | Major o igual a 655 | Major o igual a 18 | 197–255 |
Possibles qualificacions alternatives
- 20CrMo és un acer de baix-aliatge de crom-molibdè amb un avantatge de cost. S'utilitza habitualment en maquinària de construcció, components de transmissió d'automòbils i peces d'equip pesat.
- 25CrMo4 és un grau equivalent al 4130, que ofereix una resistència i soldabilitat similars. Sovint s'utilitza per fabricar eixos, engranatges i altres peces sotmeses a una gran tensió i desgast.
- Per a aplicacions que no requereixen una resistència excessivament alta, AISI 1026 és una opció adequada. És rendible, i la seva duresa i resistència al desgast es poden millorar mitjançant processos d'extinció, fent-lo adequat per al camp mecànic.
àrees d'aplicació
4130 i 4140 són els materials més utilitzats en el camp de la maquinària d'enginyeria.
Entre ells, l'acer 4130 és més adequat per a components estructurals en maquinària d'enginyeria i estructures de marc de maquinària d'enginyeria agrícola a causa del seu rendiment de processament.
4140 s'utilitza sovint per fabricar maquinària pesada, inclosos cilindres hidràulics, corrons, marcs, passadors i diversos accessoris d'eines.
Mostra de productes


Equips de prova



Equipament de fàbrica

Equip de decapat


Paquet de productes
Oferim una àmplia gamma d'opcions d'embalatge, com ara tapes de plàstic, bosses teixides, caixes de fusta i marcs de ferro. Les solucions d'embalatge personalitzades, la marca de logotip i altres requisits personalitzats també estan disponibles per satisfer les necessitats específiques dels clients.



Preguntes freqüents
P: Quin acer té més resistència, 4130 o 4140?
R: En general, 4140 té una resistència més alta. 4140 té un contingut de carboni del 0,38-0,43%, superior al 0,28-0,33% del 4130. Després del tremp, el 4140 sol presentar més resistència a la tracció i el rendiment que el 4130, el que el fa més adequat per a components que suporten càrregues elevades.
P: A les excavadores, quines peces són adequades per a 4130 i quines per a 4140?
R: Els components que no suporten -càrrega principal-, com ara suports de mànegues hidràuliques i peces estructurals petites, poden utilitzar acer 4130, mentre que els components estructurals-que suporten càrrega primària com la pluma i el braç de l'excavadora requereixen 4140.
P: Quines indústries solen utilitzar canonades d'acer al crom-ASTM A519?
R: S'utilitza habitualment en la fabricació d'automòbils, components aeroespacials, maquinària de mineria i perforació i fabricació de maquinària industrial.
Etiquetes populars: tubs d'acer cromoli, Xina, proveïdors, fabricants, fàbrica, personalitzats, venda a l'engròs, preu, OEM, molí, productors, a la venda














