Descripció dels productes
Els nostres avantatges
1. Resistència a alta temperatura
- La canonada d'acer d'aliatge sense soldadura P9 presenta una excel·lent resistència a la fluència a altes temperatures, la qual cosa la fa apta per al seu ús en centrals elèctriques i forns petroquímics, reduint el risc de fallada en sistemes d'alta-temperatura i alta-pressió.
- Les nostres canonades se sotmeten a rigoroses proves de composició química per garantir que el material compleix els estàndards ASTM A335, garantint un funcionament estable en tots els sistemes d'alta temperatura-temps-.
2. Resistència a la corrosió
- El crom de P9 forma una pel·lícula d'òxid de crom a la superfície de la canonada, millorant la seva resistència a la corrosió i a l'oxidació. És adequat per a entorns propensos a la corrosió per sulfuració, com ara refineries i plantes químiques.
- L'aliatge de crom-molibdè P9 té una millor resistència a la corrosió que l'acer al carboni i se sotmet a decapatge i passivació, així com a proves de resistència a l'oxidació per garantir la resistència a la corrosió de la canonada i la resistència a l'oxidació a alta-temperatura.
3. Resistència a l'alta pressió
- El tub d'acer d'aliatge sense soldadura P9 es fabrica mitjançant un procés de perforació en calent, seguit d'un enrotllament i dimensionament de precisió per garantir un gruix de paret consistent i una distribució uniforme de la pressió dins de la canonada.
- Les canonades se sotmeten a processos de tractament tèrmic optimitzats, com ara la normalització i el tremp, per millorar la seva resistència a la pressió, cosa que els permet suportar riscos de deformació, esquerdes i fluïdesa en entorns d'alta pressió interna-a llarg termini.
4. Control de qualitat
- TORICH sotmet cada lot de canonades a un rigorós control de qualitat, incloses proves de rendiment mecànic, proves hidrostàtiques, proves de corrents de Foucault, inspecció de qualitat superficial i mesurament dimensional, per garantir que la qualitat de la canonada compleix els requisits del client.
- Les canonades fabricades TORICH són totalment traçables des de les matèries primeres fins als productes acabats i poden oferir inspeccions de tercers-com ara SGS i TUV.
5. Serveis de personalització
- TORICH pot oferir serveis personalitzats basats en els dibuixos del projecte i les necessitats del client, inclosos materials personalitzats, dimensions, tractament de superfícies i tall de precisió.
- Donem suport a serveis d'embalatge personalitzats; la superfície de la canonada es tracta amb un recobriment especial-rovell per evitar danys a la superfície durant el transport de llarga-distància; i oferim extrems llisos, extrems bisellats o processament especial.
àrees d'aplicació
- Indústries de generació d'energia i energia: s'utilitza en tubs de calderes, sobreescalfadors, reescalfadors i tubs economitzadors, així com en canonades de vapor d'alta pressió-en centrals tèrmiques i nuclears.
- Indústria petroquímica: s'utilitza en reactors d'alta-temperatura i alta-pressió, canonades i equips de refinació.
- Automoció: S'utilitza en cigonyals de motor, bieles, arbres de lleves i engranatges.
- Aeroespacial: s'utilitza en trens d'aterratge d'avions, suports de motor i components estructurals d'alta -resistencia.
Composició química
| Element | Carboni (%) | Manganès(%) | Fòsfor (%) | Sofre(%) | Silici(%) | Crom(%) | Molibdè(%) |
| P1 | 0.10-0.20 | 0.30–0.80 | 0,025 màx | 0,025 màx | 0.10–0.50 | 0.44–0.65 | 0.44–0.65 |
| P2 | 0.10-0.20 | 0.30–0.61 | 0,025 màx | 0,025 màx | 0.10–0.50 | 0.44–0.65 | 0.44–0.65 |
| P5 | 0,15 màx | 0.30–0.60 | 0,025 màx | 0,025 màx | 0,50 màx | 4.00–6.00 | 0.45–0.65 |
| P9 | 0,15 màx | 0.30–0.60 | 0,025 màx | 0,025 màx | 0.25–1.00 | 8.00–10.00 | 0.90–1.10 |
Propietats mecàniques
| Propietat | Resistència a la tracció (MPa) | Límit de rendiment (MPa) | Elongació (%) | Duresa (HBW) |
| P1 | 415 min | 205 min | 30 min | 163 màx |
| P2 | 415 min | 205 min | 30 min | 163 màx |
| P5 | 415 min | 205 min | 30 min | 163 màx |
| P9 | 415 min | 205 min | 30 min | 163 màx |
Possibles qualificacions alternatives
| Grau | Graus Alternatius | Estàndard | Raons |
| P1 | 15 Mo3 | DIN 17175 | Acer de baix-aliatge equivalent per a calderes i intercanviadors de calor |
| P2 | T1a | ASTM A209 | Adequat per a serveis d'-alta pressió |
| P5 | T5 | ASTM A213 | Tubs sense soldadura d'acer d'aliatge ferrític per a calderes, sobreescalfadors i intercanviadors de calor |
| P9 | 9Cr-1Mo | EN 10216-2 | Adequat per a canonades de vapor d'alta -temperatura i servei de calderes |
Mostra de productes


Equips de prova



Equipament de fàbrica

Equip de decapat


Paquet de productes

Preguntes freqüents
P: La canonada P9 requereix un tractament tèrmic posterior a la-soldadura?
A: Sí, absolutament. Per evitar esquerdes en fred i restaurar la duresa, la canonada P9 requereix un pretractament posterior a la-soldadura.
P: Quina diferència hi ha entre les canonades P9 i P91?
R: El P9 té un contingut de crom i molibdè més baix que el P91, el que el fa menys costós i adequat per a condicions de temperatura i pressió moderades, mentre que el P91 és adequat per a entorns d'alta-pressió i alta-temperatura.
P: Com es compara la resistència a la corrosió de P9 amb l'acer inoxidable (304/316)?
R: El P9 té aproximadament un 9% de contingut de crom, el que el fa apte per a entorns d'alta-temperatura, secs o de vapor, però no per a entorns àcids de baixa-temperatura, rics-en clor o corrosius humits.
Etiquetes populars: Tub d'acer d'aliatge sense soldadura p9, Xina, proveïdors, fabricants, fàbrica, personalitzat, a l'engròs, preu, OEM, molí, productor, a la venda














