Descripció dels productes
Tubs d'acer inoxidable ASTM A632
Per què triar la nostra tuberia d’acer inoxidable de precisió?
- Alta neteja superficial i suavitat: ASTM A632 Precision La alta puresa i neteja de tubs d’acer inoxidable garanteixen l’esterilitat dels instruments quirúrgics, els catèters i les agulles hipodèrmiques. La seva superfície interior llisa impedeix la contaminació i l’acumulació de partícules, donant suport a les condicions sanitàries i jugant un paper vital en les aplicacions mèdiques i farmacèutiques.
- Toleràncies estretes: Els nostres productes presenten una precisió d’alta dimensió i toleràncies ajustades, cosa que els fa adequats per a aplicacions de fabricació de precisió com ara sistemes de fre, línies d’escapament i tubs d’instrumentació.
- Estabilitat tèrmica: Els nostres productes presenten una gran resistència a la temperatura, assegurant la força dels superescalfadors, els intercanviadors de calor i el tub de la caldera queda intacta. També presenten estabilitat tèrmica, cosa que els fa adequats tant per a un servei de baixa temperatura (GNL, oxigen líquid) com a alta temperatura.
Per a què s’utilitza tubs d’acer inoxidable de precisió?
- Indústries mèdiques i farmacèutiques: Agulles hipodèrmiques, catèters i instruments quirúrgics, canonades de fluids d’alta puresa, etc.
- Indústries de petroli, gas i petroquímica: Sistemes de control hidràulic i pneumàtic, sistemes d’instrumentació fora de mar i subse.
- Indústries de semiconductors i electrònics: Pipelines de gas i productes químics d’ultra puresa, sistemes de líquids netes, etc.
- Indústries d'automòbils: Sensors, sistemes de combustible, canonades de petits diàmetres en alguns sistemes de fre, sistemes de turboalimentació, etc.
- Generació d'energia i indústries energètiques: Intercanviador de calor i canonades de condensador, caldera de petit diàmetre i tubs de supercheater i aplicacions criogèniques com ara gas natural liquat i sistemes de nitrogen líquids líquids/líquids.
Composició química
| Grau | C (MAX) | Mn (màxim) | P (MAX) | S (MAX) | Si (màxim) | Cr (%) | Ni (%) | Mo (%) | NB/TI (%) | N (%) |
| TP 304 | 0.08 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 1.00 | 18.0–20.0 | 8.0–11.0 | – | – | – |
| TP 316L | 0.035 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 1.00 | 16.0–18.0 | 10.0–14.0 | 2.0–3.0 | – | – |
| TP 348 | 0.08 | 2.00 | 0.045 | 0.030 | 1.00 | 17.0–19.0 | 9.0–13.0 | – | NB+TA superior o igual a 10 × C% | – |
Propietats mecàniques
| Grau | Força de tracció (MPA) | Força de rendiment (MPA, 0,2% compensada) | Allargament (%) | Duresa (HRB, MAX) |
| TP 304 | Més gran o igual a 515 | Més gran o igual a 205 | Més gran o igual a 35–40 | 92 |
| TP 316L | Més gran o igual a 485 | Més gran o igual a 170 | Més gran o igual a 40 | 95 |
| TP 348 | Més gran o igual a 515 | Més gran o igual a 205 | Més gran o igual a 35 | 95 |
Possibles qualificacions alternatives
- EN 10216-5- Tubs d'acer inoxidable perfectes per a aplicacions a pressió a Europa.
- EN 10305-1 / EN 10305-5- Tubs de precisió per a aplicacions mecàniques i d'automoció (cobreix toleràncies dimensionals de precisió).
- ISO 1127- Tubs d’acer inoxidable amb toleràncies definides i acabats superficials per a aplicacions industrials i sanitàries.
- ASTM A554- Tubs d'acer inoxidable soldades, principalment per a aplicacions estructurals i mecàniques, on són importants l'aparença i l'acabat superficial.
Els productes mostren els productes


Aplicació de productes

Paquet de productes

Etiquetes populars: ASTM A632 Precisió Tubs d'acer inoxidable, Xina, proveïdors, fabricants, fàbrica, personalitzats, a l'engròs, preu, OEM, molí, productor, a la venda














