Descripció dels productes
ASTM A269Tub d'acer inoxidable capil·lar d'aliments sanitaris
Avantatges del tub d'acer inoxidable capil·lar d'aliments sanitaris ASTM A269
- Acabat superficial: Feta de materials de grau-alimentari (com ara 304 i 316L), la superfície està polida amb un acabat interior elevat de Ra Menor o igual a 0,8 μm.
- Resistència a alta i baixa temperatura: resistent a l'esterilització a alta-temperatura i als entorns de refrigeració de baixa-temperatura que es troben habitualment en el processament d'aliments, garantint un rendiment estable.
- Dimensions consistents: Les toleràncies estrictes garanteixen una transferència i instrumentació precisa de fluids.
Usos del tub d'acer inoxidable capil·lar d'aliments sanitaris ASTM A269
- Instrumentació i control:Capil·lars per a equips de mesura i dosificació de cabal, manòmetres i sensors.
- Aplicacions químiques i de laboratori:Instruments analítics que requereixen cabals precisos.
- Farmacèutica i biotecnologia:Tubs de procés per a la fabricació de productes farmacèutics i de vacunes.
- Processament d'aliments i begudes:Línies de transferència de llet, nata i iogurt.
- Indústria làctia:Conduccions de pasteuritzadors i línies de processament d'ultra{0}}temperatura.
Composició química
| Grau | Carboni | Manganès | Silici | Fòsfor | Sofre | Crom | Níquel | Molibdè |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 304 | Menor o igual al 0,08% | Menor o igual al 2,0% | Menor o igual a 1,0% | Menor o igual al 0,045% | Menor o igual al 0,030% | 18.0–20.0% | 8.0–10.5% | – |
| 304L | Menor o igual al 0,035% | Menor o igual al 2,0% | Menor o igual a 1,0% | Menor o igual al 0,045% | Menor o igual al 0,030% | 18.0–20.0% | 8.0–12.0% | – |
| 316 | Menor o igual al 0,08% | Menor o igual al 2,0% | Menor o igual a 1,0% | Menor o igual al 0,045% | Menor o igual al 0,030% | 16.0–18.0% | 10.0–14.0% | 2.0–3.0% |
| 316L | Menor o igual al 0,035% | Menor o igual al 2,0% | Menor o igual a 1,0% | Menor o igual al 0,045% | Menor o igual al 0,030% | 16.0–18.0% | 10.0–14.0% | 2.0–3.0% |
Propietats mecàniques
Per garantir la qualitat de la superfície, els nostres tubs sanitaris es sotmeten a un conjunt complet de proves de flexió i deformació ASTM segons ASME A269. Aquestes proves, combinades amb requisits específics de matèries primeres, proves de corrents de Foucault a la fàbrica de tubs, 100% d'espai lliure abans del polit mecànic i toleràncies de paret i OD més estrictes, donen com a resultat un producte més coherent i de més -qualitat.
| Propietat | Resistència a la tracció (MPa) | Límit de rendiment (MPa) | Elongació (%) | Duresa (HB) |
| 304/304L | 205–215 | 515–750 | Major o igual a 40 | 201–217 |
| 316/316L | 205–220 | 515–750 | Major o igual a 40 | 217–248 |
Possibles qualificacions alternatives
- ASTM A270: Quan es requereixen requisits d'higiene més estrictes i un acabat superficial llis (electropolit).
- AISI 904L: Apte per al processament d'aliments molt àcids i entorns de neteja corrosius.
- Dúplex d'acer inoxidable(S32205, S32750): ofereix una major resistència i una resistència millorada a l'esquerdament per corrosió per tensió de clorur.
Mostra de productes


Aplicació de productes

Paquet de productes

Etiquetes populars: tub d'acer inoxidable capil·lar d'aliments sanitaris, Xina, proveïdors, fabricants, fàbrica, personalitzat, a l'engròs, preu, OEM, molí, productor, en venda














