Descripció dels productes
Especificacions del producte
| Normes | ASTM A213 / ASME SA213 |
| Graus d'acer | TP309, TP310, TP310S, TP201 TP202 TP304 TP304L TP304H TP309S TP309H TP310S TP316 TP316L TP317 TP321 TP347 TP347H TP4448H TP4448H |
| Diàmetre exterior (OD) |
6 mm-127 mm |
| Gruix de paret (WT) |
1,0 mm-12,7 mm |
| Longitud | 3/6/12m, o personalitzat |
| Tractament superficial | Recuit brillant (BA) |
| Procés de producció | Estirat en fred |
| Condició | Solució recuit, acabat BA |
Com triar entre 309, 309S, 310 i 310S?
| Material | Temperatura de funcionament | Cost | Soldabilitat | Aplicacions |
| 309 | Menys o igual a 900 graus | El més baix | La corrosió intergranular és susceptible de produir-se després de la soldadura | Secció de baixa-temperatura de la caldera, condicions de funcionament normals |
| 309S | Menys o igual a 980 graus | Mitjana | No-corrosiu després de la soldadura | Secció de temperatura intermèdia de la caldera |
| 310 | 900 ~ 1100 graus | Mitjana-Alta | La corrosió intergranular és propensa a produir-se després de la soldadura | Secció d'alta-temperatura de la caldera |
| 310S | Menys o igual a 1200 graus | El més alt | Excel·lent | Extrema alta temperatura i alta corrosió |
- El grau 309 presenta un alt contingut de carboni (C inferior o igual al 0,20%), el que resulta en una soldabilitat lleugerament inferior; és l'opció preferida quan no hi ha requisits estrictes de soldadura, tot i que no es recomana per a paquets de tubs que requereixen soldadura freqüent.
- El grau 309S és una variant baixa-de carboni del 309; és immune a la corrosió intergranular després de la soldadura i és adequat per a aplicacions que impliquen corrosió general dels gasos de combustió on es requereixi la soldadura.
- L'acer inoxidable de grau 310 té un alt contingut de carboni i té un preu més alt que els graus 309 o 309S; és adequat per a entorns d'intercanvi de calor de mitjana-a-temperatura on no es requereix soldadura.
- El grau 310S ofereix un rendiment global superior, demostrant una excel·lent resistència a les altes temperatures i una alta-corrosió de sofre. A més, compta amb la millor soldabilitat entre aquests graus, el que el fa adequat per a la soldadura de paquets de tubs complexos, i no presenta cap risc de corrosió intergranular; no obstant això, comporta el cost més alt.
Serveis personalitzats
- TORICH admet serveis de mida personalitzada, així com processos de plegat especialitzats-com ara corbes en forma d'U-i-forma de L-amb un radi de curvatura mínim superior o igual a 3 vegades el diàmetre exterior.
- Oferim opcions d'acabat d'extrem personalitzat, incloent extrems llis, extrems bisellats (30 graus / 45 graus / 60 graus), roscats (NPT / BSPT) i connexions amb brides.
- Els serveis addicionals inclouen el decapat i la passivació, el polit mecànic (grans de 180 a 600) i el poliment de mirall (Ra inferior o igual a 0,4 μm).
Composició química
| Element | C (%) | Cr (%) | Ni (%) | Mn (%) | Si (%) | P (%) | S (%) |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| TP309 | Menor o igual a 0,20 | 22.0–24.0 | 12.0–15.0 | Menor o igual a 2,0 | Menor o igual a 1,0 | Menor o igual a 0,045 | Menor o igual a 0,030 |
| TP310 | Menor o igual a 0,25 | 24.0–26.0 | 19.0–22.0 | Menor o igual a 2,0 | Menor o igual a 1,5 | Menor o igual a 0,045 | Menor o igual a 0,030 |
| TP310S | Menor o igual a 0,08 | 24.0–26.0 | 19.0–22.0 | Menor o igual a 2,0 | Menor o igual a 1,5 | Menor o igual a 0,045 | Menor o igual a 0,030 |
Propietats mecàniques
| Propietat | Resistència a la tracció (MPa) | Límit de rendiment (MPa) | Elongació (%) | Duresa (HB) |
| TP309 | Major o igual a 515 | Major o igual a 205 | Major o igual a 35 | Menor o igual a 217 |
| TP310 | Major o igual a 520 | Major o igual a 205 | Major o igual a 40 | Menor o igual a 217 |
| TP310S | Major o igual a 515 | Major o igual a 205 | Major o igual a 40 | Menor o igual a 217 |
Possibles qualificacions alternatives
- Per a entorns de-temperatura extremadament alta i altament corrosius-com els que es troben a les calderes d'incineració de residus o als intercanviadors de calor de reacció-química a alta temperatura-Incoloy 800H és l'opció recomanada.
- Per a condicions de tensió de sofre de mitjana--temperatura-alta, concretament en aplicacions on les temperatures de funcionament oscil·len entre 900 i 1000 graus, 253MA és una opció més adequada.
- Per a entorns que continguin clorurs i diverses substàncies químiques-com ara les de les plantes de processament químic o els intercanviadors de calor marins-es poden seleccionar TP316 o TP316L; el contingut de molibdè en aquests aliatges millora la seva resistència a la corrosió per picats i esquerdes.
àrees d'aplicació
309 310 310La canonada d'acer inoxidable S s'utilitza principalment en aplicacions de calderes i intercanviadors de calor. Dins de la indústria de generació d'energia, els seus usos específics inclouen paquets de tubs de sobreescalfador, paquets de tubs de reescalfador, paquets de tubs economitzadors, tubs de paret d'aigua, canonades de transport de vapor i tubs d'intercanviador de calor de recuperació de calor residual, entre d'altres.
Mostra de productes


Equips de prova



Equipament de fàbrica

Equip de decapat


Paquet de productes
Oferim una àmplia gamma d'opcions d'embalatge, com ara tapes de plàstic, bosses teixides, caixes de fusta i marcs de ferro. Les solucions d'embalatge personalitzades, la marca de logotip i altres requisits personalitzats també estan disponibles per satisfer les necessitats específiques dels clients.



Preguntes freqüents
P: Els tubs d'acer inoxidable BA-acabat són adequats per a la soldadura?
R: Sí, són adequats per a la soldadura-especialment els graus 309S i 310S BA de baix carboni-que presenten una excel·lent soldabilitat i no comporten cap risc de corrosió intergranular després de la soldadura.
P: En comparació amb les superfícies decapades i passivades, quins avantatges ofereix una superfície BA en els intercanviadors de calor de calderes?
R: Una superfície BA millora l'eficiència de la transferència de calor, resisteix l'escala i ofereix una resistència a la corrosió superior. A més, és ideal per a aplicacions d'intercanvi de calor de calderes que requereixen alts nivells de neteja, com les de la indústria farmacèutica.
P: Com s'ha de seleccionar el grau de tub d'acer inoxidable adequat-entre 309, 309S, 310 i 310S-en funció de les condicions de funcionament específiques de l'intercanvi de calor de la caldera?
R: La selecció s'ha de basar en la temperatura de funcionament, l'entorn corrosiu i els requisits d'acabat de la superfície: ① Per a temperatures inferiors o iguals a 900 graus que impliquen exposició a la corrosió estàndard dels gasos de combustió, seleccioneu 309 o 309S (prioritzant 309S si es requereix soldadura); ② Per a temperatures entre 900 graus i 1100 graus que impliquen exposició a corrosió de gasos de combustió d'alta-sofre, seleccioneu 310 BA (si no cal soldadura) o 310S BA (si es requereix soldadura); ③ Si cal soldar i s'ha d'evitar el risc de corrosió intergranular, seleccioneu 309S o 310S.
Etiquetes populars: Tub d'acer inoxidable de 309 310 310, Xina, proveïdors, fabricants, fàbrica, personalitzat, a l'engròs, preu, OEM, molí, productor, a la venda














